Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


HaberlerYayın politikamızdaki değişiklikler hakkında...

Iğdır Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi olarak 2018 yılından itibaren yayın politikamızı yeniden düzenlemiş bulunuyoruz. Dergimizde yayınlanacak makaleler Felsefe Felsefe ve Din Bilimleri (Felsefe Grubu, Dinler Tarihi, Din Eğitimi), Dil, Edebiyat ve Sanat (Batı Dilleri ve Edebiyatları, Doğu Dilleri ve Edebiyatları, Sanat Tarihi, Müzik), Sosyal ve Beşeri Bilimler (Antropoloji, Arkeoloji, Tarih, Coğrafya, Turizm) ve Eğitim Bilimleri (Sınıf Eğitimi, İlköğretim Eğitimi, Ortaöğretim Eğitimi, Alan Öğretmenliği Eğitimi) ve İktisadi ve İdari Bilimler (İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler) olmak üzere alanlara ayrılmıştır. Temel İslam Bilimleri ile Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri alanından kısıtlı sayıda makale yayınlanacaktır. Sosyal Bilimler alanı dışındaki Fen Bilimleri, Fen Eğitimi, Sağlık Bilimleri, Sağlık Eğitimi vb. alanlardan makale yayına kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Dergimizin temel alanlarından her sayıda en fazla beş makale yayına kabul edilecek, makalelerde öncelik sırası başvuru ve hakem raporlama süreci gözetilerek verilecektir. Makalelerin değerlendirme süreci en az 20 gün, en fazla 2 aydır. Bu süreler, makalelerin çokluğuna, hakemlerin yoğunluğuna, konunun zorluğuna ve başvuruları değerlendirecek hakemlerin kısıtlı oluşuna bağlı olarak değişebilmektedir. Makale kabulünde son tarihler Nisan sayısı için 1 Mart, Temmuz sayısı için 15 Haziran ve Ekim sayısı için 15 Eylül olarak belirlenmiştir. Bu tarihlerden sonraki başvurular kesinlikle sonraki sayı için değerlendirilecektir. Son tarihlere yakın zamanlarda yapılan başvuruların değerlendirilmesi diğer sayıya sarkabilir. Yazarlarımızın bu hususu göz önünde bulundurmasını rica ediyoruz.

Dergimizin kaynak ve dipnot gösterme biçimi Chicago Manuel of Style (16th Edition) olarak belirlenmiştir. Derginin yazım kurallarına uygun olmayan hiçbir makale yayınlanmayacaktır. Dergimizin yazım kuralları, Yazım ve Yayın İlkeleri linkinden takip edilebilir. Yazarlar, yazım kurallarına uymakla yükümlüdür.

Saygıyla duyurulur.

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Announcements

  Our journal is indexed by Ulakbim Sosyal ve Beşeri Bilimler Veritabanı, Academic Journals Database, Akademia Sosyal Bilimler İndeksi (ASOS), Akademik Dizin, Directory of Open Access Journals (DOAJ), Directory of Research Journals Indexing (DRJI), Genamics Journal Seek, Google Scholar, Index Copernicus,  ISAM İlahiyat Makaleler Veritabanı, Journal Index, Sjournals Index ve Türk Eğitim İndeksi.

   

   

  New issue of Iğdır University Journal of Social Sciences has been published.

   

  For your desires, complaints and suggestions about journal, please contact us from CONTACT link.

   

  Please first join to the journal in order to send manuscript from AUTHOR APPLICATION menü in the left.

  naltrexone works by low dose naltrexone depression naltrexone challenge test


Adres :Iğdır Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü, 76000, IĞDIR
Telefon : Faks :
Eposta :sosbilder@igdir.edu.tr / igdirsosbilder@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri