Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


2014 Yılında Sabah ve Hürriyet Gazetelerinde Yer Alan Oyun ve Oyuncaklarla ile İlgili Yazıların Ebeveyn Bilgilendirilmesi Açısından İncelenmesi
Çalışmada 2014 yılı gazete tirajlarına göre belirlenen Sabah ve Hürriyet gazetelerinde yer alan oyun, oyuncak ve sporla ilgili yazılar incelenmiş, yazıların ebeveyn bilgilendirmesi konusundaki etkisiyle ilgili ise hazırlanan 4 soru çerçevesinde 20 ebeveyn ile görüşme yapılmıştır. Gazete yazıları içerisinde 43 adet oyun, oyuncak ve sporla ilgili yazıya rastlanmıştır. Bu yazıların özellikle alan uzmanları tarafından kaleme alındığı görülmüştür. Ebeveynlerle yapılan görüşmelerde, bu yazıların etkili olduğu vurgulanmış, fakat yeterli olmadığı ifade edilmiştir. Yapılan çalışma, gazetelerin, genel olarak çocuk gelişimi ve eğitimi ve özel olarak ta oyun, oyuncak ve sporla ilgili olarak ebeveyn bilgilendirmesi açısından önemli bir katkı vermesi açısından önemlidir.

Keywords
Çocuk gelişimi, oyun, oyuncak, spor, iletişim, gazete.

Advanced Search


Announcements

  Announcements

  Our journal is indexed by Ulakbim Sosyal ve Beşeri Bilimler Veritabanı, Academic Journals Database, Akademia Sosyal Bilimler İndeksi (ASOS), Akademik Dizin, Directory of Open Access Journals (DOAJ), Directory of Research Journals Indexing (DRJI), Genamics Journal Seek, Google Scholar, Index Copernicus,  ISAM İlahiyat Makaleler Veritabanı, Journal Index, Sjournals Index ve Türk Eğitim İndeksi.

   

   

  New issue of Iğdır University Journal of Social Sciences has been published.

   

  For your desires, complaints and suggestions about journal, please contact us from CONTACT link.

   

  Please first join to the journal in order to send manuscript from AUTHOR APPLICATION menü in the left.

  naltrexone works by low dose naltrexone depression naltrexone challenge test


Adres :Iğdır Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü, 76000, IĞDIR
Telefon :+90 476 2261314 Faks :+90 476 2261139
Eposta :sosbilder@igdir.edu.tr

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri