Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


2014 Yılında Sabah ve Hürriyet Gazetelerinde Yer Alan Oyun ve Oyuncaklarla ile İlgili Yazıların Ebeveyn Bilgilendirilmesi Açısından İncelenmesi
(Investigation of Parental Informations about Games and Toys wherein Sabah and Hürriyet Journal in 2014 )

Yazar : İsmail Çelik    
Türü :
Baskı Yılı : 2017
Sayı : 11
Sayfa : 123-139


Özet
Çalışmada 2014 yılı gazete tirajlarına göre belirlenen Sabah ve Hürriyet gazetelerinde yer alan oyun, oyuncak ve sporla ilgili yazılar incelenmiş, yazıların ebeveyn bilgilendirmesi konusundaki etkisiyle ilgili ise hazırlanan 4 soru çerçevesinde 20 ebeveyn ile görüşme yapılmıştır. Gazete yazıları içerisinde 43 adet oyun, oyuncak ve sporla ilgili yazıya rastlanmıştır. Bu yazıların özellikle alan uzmanları tarafından kaleme alındığı görülmüştür. Ebeveynlerle yapılan görüşmelerde, bu yazıların etkili olduğu vurgulanmış, fakat yeterli olmadığı ifade edilmiştir. Yapılan çalışma, gazetelerin, genel olarak çocuk gelişimi ve eğitimi ve özel olarak ta oyun, oyuncak ve sporla ilgili olarak ebeveyn bilgilendirmesi açısından önemli bir katkı vermesi açısından önemlidir.

Anahtar Kelimeler
Çocuk gelişimi, oyun, oyuncak, spor, iletişim, gazete.

Abstract
In the articles there are 43 articles related to games, toys and sports. It is seen that these articles were written by experts in the field. In the interviews, parents emphasized that the articles are effective and insufficient. The study is significant in terms of contributing to parents’ knowledge in the sense of children development and education in general and of game, toys and sports in specific.

Keywords
Child growth, game, toy, sport, communication, newspaper.

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Announcements

  Our journal is indexed by Ulakbim Sosyal ve Beşeri Bilimler Veritabanı, Academic Journals Database, Akademia Sosyal Bilimler İndeksi (ASOS), Akademik Dizin, Directory of Open Access Journals (DOAJ), Directory of Research Journals Indexing (DRJI), Genamics Journal Seek, Google Scholar, Index Copernicus,  ISAM İlahiyat Makaleler Veritabanı, Journal Index, Sjournals Index ve Türk Eğitim İndeksi.

   

   

  New issue of Iğdır University Journal of Social Sciences has been published.

   

  For your desires, complaints and suggestions about journal, please contact us from CONTACT link.

   

  Please first join to the journal in order to send manuscript from AUTHOR APPLICATION menü in the left.

  naltrexone works by low dose naltrexone depression naltrexone challenge test


Adres :Iğdır Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü, 76000, IĞDIR
Telefon :+90 476 2261314 Faks :+90 476 2261139
Eposta :sosbilder@igdir.edu.tr

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri